Drukuj

W  dniu 10 maja  2016r.  przy  zbiorniku  Dębowy  Las w Wołkowianach odbyły się  XX Powiatowe  Biegi Niepodległości im. Ks. Stanisława Wawrzyszuka.

W  Biegach wzięło udział  87 uczestników z powiatu  chełmskiego.  Najlepsi   stanęli  na  podium. Medale i dyplomy ufundowane  przez Starostwo Powiatowe w Chełmie i Szkołę Podstawową w Żmudzi  wręczyły: Pani  Edyta  Niezgoda -  wójt  Gminy  Żmudź  i   Małgorzata  Piątek - dyrektor  Szkoły  Podstawowej      w Żmudzi.     Na  koniec  wszyscy  w  przyjaznej   atmosferze  miło   spędzili  czas  przy  ognisku i pieczonych kiełbaskach.
  Dyrektor Szkoły Małgorzata Piątek bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w Biegach. Szczególne  podziękowania za pomoc kierowane są do różnych  instytucji i osób, które włączyły  się w organizację imprezy.
•    Starostwo  Powiatowe  w Chełmie
•    Urząd Gminy w Żmudzi
•    Posterunek  Policji w  Żmudzi
•    Ośrodek Zdrowia  w  Żmudzi
•    PKS Chełm
•    Mariusz Sołtysiuk Piekarnia  „Nasza”
•    Jan  Malinowski  
Podziękowania należą się  również pracownikom  Szkoły Podstawowej w Żmudzi: Beacie Łatwińskiej, Jarosławowi Bureciowi, Maryli  Olszackiej,  Arkadiuszowi Cichoszowi,  nauczycielom  Gimnazjum  w  Żmudzi:  Elżbiecie   Mróz,  Mariuszowi  Gorczyckiemu.
Szczegółowe  wyniki  znajdują się w poniższym  protokole.

 Komisja ,,XX  Powiatowych  Biegów Niepodległości  im. Ks. Kanonika Stanisława Wawrzyszuka” w  Wołkowianach w składzie:

1.Beata Łatwińska -  Przewodniczący
2. Elżbieta Mróz  - członek
3. Grzegorz Świderski - członek
4. Adrian Walczuk - członek

Przeprowadzono biegi na niżej wymienionych dystansach  :

I.    SZKOŁY PODSTAWOWE:
- Klasy IV  – dziewczęta           – 400m
- Klasy IV  – chłopcy                – 400m
- Klasy V – VI  – dziewczęta    – 600m
- Klasy V – VI – chłopcy          – 800m


II.     MŁODZIEŻ GIMNAZJUM
- Dziewczęta                 –  800m
- Chłopcy                      – 1000m

III. W kategorii biegów Szkół Podstawowych brało udział  57 zawodników.

- na dystansie 400m dziewcząt miejsca od Ido III zajęli
1Amelia Kokot  -  Szkoła Podstawowa w  Żmudzi
2 Martyna Terlecka - Szkoła Podstawowa w  Żmudzi
3 Kalina Stopa – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku

- na dystansie 400m chłopców miejsca od Ido III zajęli
1Kacper Sobczuk - Szkoła Podstawowa w  Żmudzi
2 Patryk Kostrubiec  - Szkoła Podstawowa w  Żmudzi
3 Łukasz Charaba - Szkoła Podstawowa w  Żmudzi

- na dystansie 600m dziewcząt  miejsca od Ido III zajęli
1 Klaudia Macegoniuk - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku
2 Anna Ryszkiewicz - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku
3 Martyna Saczuk - Szkoła Podstawowa w  Żmudzi

- na dystansie 800m chłopców miejsca od Ido III zajęli
1Korneliusz Sobczuk - Szkoła Podstawowa w  Żmudzi
2 Dawid Kudrel - Szkoła Podstawowa w Białopolu
3 Kacper Krasnowski - Szkoła Podstawowa w Białopolu


 IV.  W kategorii biegów Gimnazja  brało udział  30 zawodników


- na dystansie 800m dziewcząt miejsca od Ido III zajęli
1 Julia Gajewska - - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku
2 Martyna Daniel – Gimnazjum w Białopolu
3 Michalina Wawrzyk  - Gimnazjum  w Żmudzi

- na dystansie 1000m chłopców miejsca od Ido III zajęli
1 Robert Janusz  - Gimnazjum  w Żmudzi
2 Paweł Kulig  - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku
3 Jakub Fronc  - Gimnazjum  w Żmudzi

1.JPG 10.JPG 11.JPG

12.JPG 13.JPG 14.JPG

15.JPG 16.JPG 17.JPG

18.JPG 19.JPG 2.JPG

20.JPG 21.JPG 22.JPG

23.JPG 24.JPG 25.JPG

26.JPG 27.JPG 28.JPG

29.JPG 3.JPG 30.JPG

31.JPG 32.JPG 33.JPG

34.JPG 35.JPG 36.JPG

37.JPG 38.JPG 39.JPG

4.JPG 40.JPG 41.JPG

42.JPG 43.JPG 44.JPG

45.JPG 46.JPG 47.JPG

48.JPG 49.JPG 5.JPG

50.JPG 51.JPG 52.JPG

53.JPG 54.JPG 55.JPG

56.JPG 57.JPG 58.JPG

59.JPG 6.JPG 60.JPG

7.JPG 8.JPG 9.JPG