W dniu 24 listopada 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Żmudzi odbył się Ogólnopolski "Dzień Seniora". Organizatorem imprezy była Pani Wójt  Gminy Żmudź – Edyta Niezgoda oraz Gminne Centrum Kultury w Żmudzi.

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie – Lubelskie Smakuj Życie.
Pani Wójt przywitała szanownych seniorów życząc niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy.
W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Rady Gminy Żmudź Pan Krzysztof Gawrjołek oraz Radny Rady Powiatu Chełmskiego Pan Radosław Rakowiecki.
Wśród zaproszonych gości byli również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Wrzos”, Panie ze Stowarzyszenia Kobiet „Dziarskie Wólczanki” z Wólki Leszczańskiej, Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów ze Żmudzi. Do tańca przygrywała Kapela „Żmudziaki” działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Żmudzi.