W dniu 02 czerwca 2019 roku w Żmudzi odbył się VI Jarmark Aktywności Kobiet połączony z Dniem Dziecka.

Celem Jarmarku była prezentacja działalności społecznej i kulturalnej kobiet z gminy Żmudź. Swoje stoiska wystawiły Panie z  Maziarni, SGW „Dziarskie Wólczanki” z Wólki Leszczańskiej,  panie ze Żmudzi, ŚDS „Wrzos” oraz zespół śpiewaczy „Jarzębinki”.
Odbył się również konkurs na najładniejsze stoisko KGW w którym zwyciężyły Panie ze Żmudzi.
Dzieci wśród licznych atrakcji przygotowanych przez Szkołę mogły również korzystać z darmowego placu zabaw.
W części artystycznej wystąpili: dziecięcy zespół taneczny działający przy Gminnym Centrum Kultury w Żmudzi, kapela folkowa „Bimber Boys”,  zespół śpiewaczy „Jarzębinki”, Pani Halina Romanowska, kapela „Żmudziaki”
oraz JAK-Band z Adrianem Makarem i Karoliną Mączką. Rozegrany został również mecz towarzyski Urzędnicy kontra Policjanci, który zakończył się wygraną drużyny policji 4:3
Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Żmudź, Gminne Centrum Kultury w Żmudzi i Szkoła Podstawowa w Żmudzi.