Nad zbiornikiem wodnym ,,Dębowy Las‘’ w gminnie Żmudź w dniu 2 lutego 2020 r. odbył się nieformalny zlot morsów.

Pomysłodawcą całego wydarzenia był nauczyciel wychowania fizycznego Elżbieta Mróz ze Szkoły Podstawowej w Żmudzi. Organizatorem wydarzenia był  Wójt Gminy Żmudź – Pani Edyta Niezgoda, Gminne Centrum Kultury w Żmudzi  oraz Szkoła Podstawowa w Żmudzi. Do morsowania na plaży o godz.: 13:00 pojawiła się liczna ok. 70 osobowa grupa amatorów zimowej kąpieli. Wśród morsów znaleźli się też odważni uczniowie Szkoły Podstawowej w Żmudzi. Po wspólnej rozgrzewce przeprowadzonej przez nauczyciela wychowania fizycznego wszystkie osoby weszły do wody o temperaturze 2 C i temperaturze powietrza 10 C. Uczestnicy morsowania po wyjściu z wody mogli ogrzać się przy ognisku i posilić kiełbaską, którą ufundowała  Spółdzielnia ,,Dębowy Las’’. Pyszną gorącą grochówkę oraz gorące napoje przygotowali pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Żmudzi.
Debiutanci morsowania otrzymali pamiątkowe dyplomy dla najodważniejszego ,,Super Morsa’’, które wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żmudzi - Pani Halina Steczuk.