W dniach 7 – 8 X 2016r. harcerze z drużyny harcerskiej ze Żmudzi wspólnie z harcerzami z Dorohuska, Strachosławia oraz Stołpia uczestniczyli w biwaku zorganizowanym w szkole w Żmudzi. Młodzież wzięła udział w grze po miejscowości Żmudź, której celem było poznanie różnych punktów i instytucji oraz wykonanie wcześniej przydzielonych zadań. Popołudniu harcerze wspólnie z wiernymi aktywnie uczestniczyli w nabożeństwie różańcowym oraz mszy świętej. Późnym wieczorem rozpalili obrzędowe ognisko, podczas którego śpiewali, rozmawiali, uczyli się nowych pląsów i zabaw. Atrakcją dla harcerzy były niespodziewane alarmy nocne, które poprzedzały otrzęsiny i krótką zabawę. Kolejnego dnia odbył się m.in. bieg patrolowy, podsumowanie biwaku oraz gry żmudzkiej. Podczas spotkania harcerze uczyli się zdyscyplinowania, samodzielności, pracy w zespole, czy też odpowiedzialności za powierzone zadania.
     Organizatorem biwaku była Komendant Hufca ZHP Chełm podharcmistrz Barbara Kawa, która prowadzi drużynę z Dorohuska i opiekun harcerzy ze Żmudzi druhna Katarzyna Bogucka. Opiekunem drużyny z Dorohuska była także druhna Aneta Błaszczuk, ze Strachosławia przewodnik Krystyna Chomiarczuk, a drużyny ze Stołpia druhna Ewa Kozina. Łącznie w biwaku wzięło udział 60 harcerzy. Harcerze ze Żmudzi (19 osób) to: Katarzyna Gilewicz, Agnieszka Ostaszewska, Mateusz Kawka, Sandra Pominkiewicz, Michał Biela, Korneliusz Werbolewski, Miłosz Domińczuk, Mateusz Domińczuk, Magdalena Jabłońska, Amelia Kokot, Kinga Woźnyj, Oliwia Makowska, Marika Małdachowska, Aleksandra Janysz, Daria Pieczykolan, Kinga Pałdyńska, Martyna Grabowska, Zofia Białowąs, Wiktoria Szymańska.