W Szkole Podstawowej w Żmudzi nie ma czasu na nudę. Oprócz tradycyjnej nauki szkoła proponuje uczniom różnorodne atrakcje, które są  jednocześnie urozmaiceniem procesu lekcyjnego. 19 października 2016r. do szkoły przyjechała grupa animatorów „Zaelektryzowani” specjalizująca się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, których celem jest – poza oczywistym elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem wesoły i zabawny animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczno –chemiczne. Najciekawszym elementem spektaklu była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie. Żywa lekcja przyrody bardzo podobała się wszystkim widzom. Aktorzy nie tylko wspaniale bawili publiczność, ale także rozbudzili  wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przyrody.
Następnego dnia w naszej gościł duet artystów cyrkowych „Luna”, który przygotował wiele atrakcji. Były pokazy iluzji, akrobacje, zabawy z klaunem  i  żonglerka. We wszystkich występach uczniowie brali czynny udział, otrzymując drobne upominki. Największe wrażenie na dzieciach zrobił wąż, który wędrował ze swoją panią po całej sali gimnastycznej, każdy mógł go dotknąć. Wszyscy byli zachwyceni występem.