Dnia 2 grudnia 2016 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w podniosłym wydarzeniu jakim była Gala „Lubelska Szkoła z Życiem” , która miała miejsce Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w  Zamościu. Naszą szkołę reprezentowali : Halina Steczuk - dyrektor Gimnazjum Publicznego, Kazimiera Ciupa - nauczyciel biologii w gimnazjum oraz Jakub Ciupa – przedstawiciel uczniów realizujących projekt „#Komórkomania”.

Gala wręczenia certyfikatów „Lubelskiej Szkoły z Życiem” była wynikiem wspólnej akcji edukacyjno–informacyjnej Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji DKMS, z którą nasza młodzież oraz opiekun pani Kazimiera Ciupa podpisała w październiku umowę na działania wolontariatu na rzecz DKMS.

Działania zainicjowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty miały na celu aktywne budowanie świadomości środowiska szkolnego w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

W w/w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz delegaci z blisko setki szkół, które zainicjowały akcję mającą na celu propagowanie inicjatywy Dawstwa Szpiku, a także rejestrację potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Certyfikaty wręczał Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk.