Gminne Centrum Kultury w Żmudzi przedstawia artystkę ludową Panią Wandę Żarnicką. Pani Wanda urodziła się w Depułtyczach Starych, od 20 lat mieszka w Pobołowicach Kolonii, gm. Żmudź.

Kultura Ludowa towarzyszyła jej już od wczesnego dzieciństwa. Dziadek z pasją rzeźbił w drewnie a ojciec zajmował się kowalstwem. Ona sama zaczynała od haftów, by dziś być jedną z najznakomitszych twórczyń ludowych Ziemi
Chełmskiej. Nie trzeba odwiedzać  galerii by poznać jej ogromny kunszt artystyczny a prawdziwą galerią sztuki ludowej jest jej dom. Na ścianach godnie prezentują się malowane haftem krzyżykowym liczne pejzaże i widoki,
w wazonach krepinowe kwiaty oraz wykonane na szydełku lub ręcznie haftowane serwety i obrusy. Ewenementem, zupełnie niespotykane w żadnym zakątku Ziemi Chełmskiej są obrazy wykonane z kory brzozy, którą twórczyni
sama zbiera i odpowiednio przygotowuje. Najczęściej przedstawiają leśne i polne krajobrazy a w nich wtopione małe domki, sarny i jelenie. W dorobku twórczym znajdujemy także obrazy wykonane z suszonych kwiatów i skóry, ręcznie tkane gobeliny, ozdoby świąteczne, pisanki, figurki orgiami. W ostatnim czasie zajęła się płaskorzeźbą.
W Wojewódzkim Konkursie  „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Lublinie w 2020 r. za obrazy z kory Pani Wanda zajęła I miejsce.