W sobotę 12 czerwca 2021r. w Żmudzi odbył się VII Zlot Motocyklowy, który w tym roku zgromadził rekordową ilość ok. 450 motocyklistów. Zlot rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej wraz z poświęceniem motocykli w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi, którą w intencji motocyklistów odprawili Ks. Proboszcz Dariusz Stefanek oraz Ks. Marcin Zieliński.


Następnie motocykliści ustawili się do parady motocyklowej. Wspólny przejazd odbył się na trasie Żmudź- Michałówka – Turka – Dubienka – Siedliszcze - Dryszczów –Stanisławów - Żmudź. W Dubience przy „Pomniku Czołg” odbył się krótki postój oraz chwila dla mieszkańców na zrobienie zdjęć i rozmowę z motocyklistami.
Parada motocyklowa okazała się nie lada atrakcją dla mieszkańców miejscowości, przez które motocykliści przejeżdżali.

Podsumowaniem wydarzenia był poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia „Dziarskie Wólczanki” (żmudzka grochówka, ciasto i kawa).

O oprawę muzyczną zadbał zespół „JAK-BAND” z wokalistą Adrianem Makarem laureatem programu MAM TALENT.
Organizatorami imprezy byli:
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi oraz Urząd Gminy Żmudź,
Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie „Dziarskie Wólczanki” z Wólki Leszczańskiej, Starostwo Powiatowe w Chełmie.
Serdecznie zapraszamy motocyklistów oraz wszystkich sympatyków „dwóch kółek” na zlot motocyklowy w przyszłym roku.

Na ręce Pani Wójt Gminy Dubienka – Krystyny Deniusz-Rosiak oraz Wójta Gminy Dorohusk – Pana Wojciecha Sawy składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji parady motocyklowej „VII Zlotu Motocyklowego w Żmudzi”.

Szczególne podziękowania za zabezpieczenie trasy przejazdu motocyklistów składamy druhom strażakom OSP z terenu gmin: Żmudź, Dubienka i Dorohusk

Organizatorzy