W dniu 24 lipca 2021 r. nad zalewem „Dębowy Las” odbyła się impreza plenerowa „Turniej Aktywności Kobiet” zorganizowany przez Urząd Gminy Żmudź i Gminne Centrum Kultury.

Turniej realizowany w ramach projektu Współpraca polsko-ukraińska na rzecz rozwoju turystyki oraz zachowania dziedzictwa kulturowego na obszarze objętym marką „Malowniczy Wschód”, przy pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020

Organizatorzy przygotowali   dla mieszkańców gminy Żmudź imprezę na świeżym powietrzu na której nie zabrakło humoru i dobrej zabawy. Piękna pogoda i program spotkania sprawiły, że zgromadziło się liczne grono uczestników którzy wzięli udział w nagradzanych konkurencjach sportowych takich jak:

WYŚCIG W ALKOGOGLACH, RZUT WAŁKIEM DO CELU, RZUT BERETEM DO CELU.

Celem turnieju było promowanie dziedzictwa kulturowego polsko-ukraińskiego pogranicza. Okazję do reprezentacji swojej działalności miały Panie z terenu gminy Żmudź , które przygotowały smaczne regionalne potrawy.

Prezentowały się między innymi:

SGW „DZIARSKIE WÓLCZANKI”

STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH,

SOŁECTWO MAZIARNIA oraz SOŁECTWO LESZCZANY

Tego dnia nie zabrakło też atrakcji o muzycznym wydźwięku na początek imprezy wystąpił   zespół ludowy „OPALINKA” z Ukrainy następnie zespół „JARZĘBINKI”, kapela „ŻMUDZIAKI”, zespół „CUDA WIANKI” oraz zespół MODELINKA & MODEL MT.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Poseł Anna Dąbrowska –Banaszek .

„Zachęcanie ludzi do takiego spędzania czasu ma pozytywne znaczenie dla wszystkich grup wiekowych, młodsi mają okazję rozwijać kreatywność i twórcze myślenie, a starsi mają okazję do spotkań z różnymi pasjonatami, poznawania nowych zainteresowań.