11 czerwca 2022 r. w Żmudzi odbył się kolejny już VIII Zlot Motocyklowy. Zlot jak co roku rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej wraz z poświęceniem motocykli przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi, którą w intencji motocyklistów odprawili Ks. Proboszcz Dariusz Stefanek oraz Ks. Marcin Zieliński.

Zgodnie z programem zaraz po mszy maszyny zostały poświęcone a motocykliści wyruszyli na paradę motocyklową przejeżdżając około 50 kilometrów przez Żmudź, Kamień, Strachosław, Strupin Duży, Pokrówkę, Chełm, przejazd ulicami miasta i powrót do Żmudzi.
Na zakończenie motocykliści wspólnie zebrali się na tradycyjną już "żmudzką grochówkę" i pyszne ciasta przy dobrej muzyce w wykonaniu zespołu „zGRAny Band”.
Organizatorami  tej  wyjątkowej imprezy była Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi, Urząd Gminy Żmudź oraz Gminne Centrum Kultury w Żmudzi. Współorganizacją zajęło się Stowarzyszenie "Dziarskie Wólczanki" z Wólki Leszczańskiej oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie. Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków dwóch kółek na kolejny zlot motocyklowy w przyszłym roku.