W dniu 11 czerwca 2021r.przy zbiorniku ,,Dębowy Las’’ w Wołkowianach odbyły się "XXIV Powiatowe Biegi Niepodległości im. Ks. Stanisława Wawrzyszuka". W biegach wzięło udział 52 uczestników z powiatu chełmskiego.

Najlepsi uczniowie w każdej kategorii wiekowej chłopców i dziewcząt zostali nagrodzeni. Stanęli na najwyższym podium. Medale, puchary i dyplomy ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz przez Szkołę Podstawową w Żmudzi wręczyła Pani Halina Steczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żmudzi oraz zastępca Dyrektora Pan Mariusz Gorczycki.

Po podsumowaniu zawodów dzięki inicjatywie Pani Wójt na wszystkich uczestników czekała niespodzianka w postaci rejsów motorówką wodną po zalewie „Dębowy Las” wraz z opiekunem. Motorówkę udostępnił radny powiatowy Pan Radosław Rakowiecki. Wszyscy uczestnicy po wręczeniu pucharów i medali mogli posilić się wodą oraz ciepłym posiłkiem przygotowanym przez panią Marylkę.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żmudzi jak i zastępca serdeczne podziękowali wszystkim uczestnikom biegów oraz szczególne podziękowania zostały skierowane do różnych instytucji, które włączyły się w organizację:

Starostwo Powiatowe w Chełmie

Urząd Gminy w Żmudzi

Gminy Ośrodek Kultury w Żmudzi

Ośrodek Zdrowia w Żmudzi

Wyniki biegów :

1.W kategorii dziewcząt klas IV i młodsze na dystansie 400 m:

I miejsce - Lena Korniak -Szkoła Podstawowa Białopolu

II miejsce -Katarzyna Zając -Szkoła Podstawowa Białopolu

III miejsce-Agata Leśnicka- Szkoła Podstawowa Białopolu

 

  1. W kategorii chłopców klas IV i młodsi na dystansie 400 m:

I miejsce – Krzysztof Kos -Szkoła Podstawowa w Żmudzi

II miejsce -Szymon Olszewski-Szkoła Podstawowa w Żmudzi

III miejsce-Antoni Gaładyk -Szkoła Podstawowa w Żmudzi

 

  1. W kategorii dziewcząt klas V-VI na dystansie 600 m:

I miejsce – Emilia Kulik -Szkoła Podstawowa w Białopolu

II miejsce -Edyta Prus-Szkoła Podstawowa w Żmudzi

III miejsce-Karolina Litwiniuk -Szkoła Podstawowa w Białopolu

 

3.W kategorii chłopców klas V-VI na dystansie 800 m:

I miejsce – Kacper Łukaszewski -Szkoła Podstawowa w Białopolu

II miejsce -Paweł Seniuk-Szkoła Podstawowa w Żmudzi

III miejsce-Michał Radziewicz -Szkoła Podstawowa w Żmudzi

 

4.W kategorii dziewcząt klas VII-VIII na dystansie 800m:

I miejsce-Magdalena Zielińska-Szkoła Podstawowa w Białopolu

II miejsce-Justyna Kamińska-Szkoła Podstawowa w Żmudzi

III miejsce-Agnieszka Kamińska -Szkoła Podstawowa w Żmudzi

 

  1. .W kategorii chłopców klas VII-VIII na dystansie 1000m:

I miejsce-Karol Fronc-Szkoła Podstawowa w Żmudzi

II miejsce-Jakub Daniel- Szkoła Podstawowa w Białopolu

III miejsce-Sebastian Pąk - Szkoła Podstawowa w Białopolu