W dniu 11 listopada 2022 r. obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Żmudź rozpoczęły się uroczystym podniesieniem Flagi Państwowej na maszt przy pomniku Niepodległości w Klesztowie podczas którego został odśpiewany Hymn Państwowy.

Uroczystą Mszę świętą w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Klesztowie w intencji ojczyzny odprawił ks. Proboszcz Tomasz Fidecki, oraz ks. Grzegorz Kiciak z parafi Św. Jana Nepomucena w Dorohusku, po której odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu JAK Band.
Delegacje złożyły także wieńce przy kopcu Józefa Piłsudskiego w Wołkowianach.
     Uroczyste podniesienie Flagi Państwowej i odśpiewanie Hymnu Państwowego nastąpiło także przy Urzędzie Gminy w Żmudzi. Mieszkańcy gminy upamiętnili w ten sposób 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W Kościele p.w. Podniesienia Krzyża Świętego w Żmudzi w intencji ojczyzny również odbyło się Nabożeństwo, celebrowane przez ks. Proboszcza Artura Surę. Po Mszy świętej uczestnicy obchodów wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu zGRAny Band.
Koncerty Pieśni Patriotycznych zostały sfinansowane w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego "WARTO BYĆ POLAKIEM".