W sobotę 20 maja odbył się w Żmudzi już IX Zlot Motocyklowy, który w tym roku zgromadził – ok. 450 motocyklistów. Odwiedzili nas miłośnicy jednośladów nie tylko z regionu ale i z całej Polski.

Zlot rozpoczął się od Mszy Św. w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Żmudzi w intencji motocyklistów, której przewodniczył ks. Dariusz Stefanek, inicjator tej imprezy. Po mszy świętej odbyło się poświęcenie motocykli, podczas którego księża udzielili błogosławieństwa i ochrony dla wszystkich użytkowników jednośladów.

Następnie rozpoczęła się parada motocyklowa, która była nie lada atrakcją dla naszych mieszkańców i nie tylko, którzy licznie gromadzili się po trasie przejazdu. Parada przejechała przez takie miejscowości jak Żmudź, Dryszczów, Stanisławów, Syczów, Annopol, Siedliszcze, Grobelki, Białopole i powróciła do Żmudzi.

Po zakończeniu parady motocykliści dotarli na plac przed Kościołem w Żmudzi, gdzie wspólnie zebrali się na tradycyjną już "żmudzką grochówkę" i pyszne domowe ciasta przy dobrej muzyce w wykonaniu zespołu „Navara”.

Organizatorami  tej  wyjątkowej imprezy była Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi, Urząd Gminy Żmudź, Gminne Centrum Kultury w Żmudzi oraz Stowarzyszenie "Dziarskie Wólczanki" z Wólki Leszczańskiej.

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie z hasłem: „Lubelskie. Smakuj życie!”

 

Pragniemy zaprosić wszystkich sympatyków dwóch kółek na kolejny - X Zlot Motocyklowy w przyszłym roku.

 

Specjalne podziękowana za pomoc przy organizacji zlotu składamy również:

- Nasza Piekarnia Żmudź

- Sklep GROSZEK Agata Bogucka w Żmudzi

- Sklep LEWIATAN Maria Żółkiewska w Żmudzi

- Komenda Miejska Policji w Chełmie

- Komisariat Policji w Żmudzi

- Ochotnicza Straż Pożarna w Żmudzi

- Ochotnicza Straż Pożarna w Białopolu

- Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie