Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Samorządu Terytorialnego obchodzonego 27 maja, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w dniu 1 czerwca br. odbyła się uroczysta gala w której uczestniczyli Krzysztof Komorski - Wojewoda Lubelski, wicewojewoda Andrzej Maj, parlamentarzyści oraz prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie, a także przewodniczący rad oraz radni i sołtysi.
W trakcie tej uroczystości wojewoda lubelski wręczył 31 samorządowcom Odznaki Honorowe za Zasługi Dla Samorządu Terytorialnego natomiast jedenastu samorządowców otrzymało Medale Wojewody Lubelskiego.
Odznaka honorowa „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego”, jest to wyróżnienie przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju samorządu lokalnego w województwie lubelskim i przyznawany jest za:
- zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej,
- realizację projektów służących mieszkańcom,
- wspieranie aktywności obywatelskiej,
- działania na rzecz dobra wspólnego,
- promocję regionu i lokalnej tożsamości,
- kultywowanie historii, kultury i tradycji,
- wzorową współpracę z administracją rządową.
Odznakę honorową „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego” w dniu wczorajszym z rąk Wojewody Lubelskiego otrzymała Pani Wójt Gminy Żmudź – Edyta Niezgoda.
Tym zaszczytnym wyróżnieniem potwierdzającym wieloletnią pracę, zaangażowanie i wkład w rozwój lokalnej społeczności kapituła doceniła naszą Panią Wójt składając zarazem podziękowanie za otwartość na dialog społeczny, troskę o potrzeby mieszkańców oraz działania wzmacniające współpracę pomiędzy samorządem a administracją rządową.
Serdecznie Gratulujemy!!!




