Ułatwienia dostępu

 

W sobotę 8 czerwca odbył się X Jubileuszowy Zlot Motocyklowy w Żmudzi, który w tym roku zgromadził – ponad 400 motocyklistów. Odwiedzili nas miłośnicy jednośladów nie tylko z regionu ale i z całej Polski.

Zlot rozpoczął się od Mszy Św. w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Żmudzi w intencji motocyklistów, której przewodniczył ks. Dariusz Stefanek, inicjator tej imprezy. Po Mszy św. odbyło się poświęcenie motocykli, podczas którego księża udzielili błogosławieństwa wszystkim użytkownikom jednośladów.

Następnie rozpoczęła się parada motocyklowa, która była nie lada atrakcją dla naszych mieszkańców i nie tylko, którzy licznie gromadzili się po trasie przejazdu. Parada przejechała przez takie miejscowości jak Żmudź, Wólka Leszczańska, Maziarnia, Pobołowice i powróciła do Żmudzi.

Po zakończeniu parady motocykliści dotarli na plac przed Kościołem w Żmudzi, gdzie wspólnie zebrali się na tradycyjną już "żmudzką grochówkę" i pyszne domowe ciasta przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia „Dziarskie Wólczanki”.

Rockowy koncert  na zlocie dał zespół „Navara”.

Organizatorami  tej  wyjątkowej imprezy była Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi, Urząd Gminy Żmudź, Gminne Centrum Kultury w Żmudzi oraz Stowarzyszenie "Dziarskie Wólczanki" z Wólki Leszczańskiej.

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie z hasłem: „Lubelskie. Smakuj życie!”

 W trakcie zlotu odbyły się również konkursy dla motocyklistów.

W konkursie na „Najstarszy motocykl na zlocie” I miejsce zajął motocykl KMZ z 1958 r – właściciel: Ks. Sławomir, II miejsce Motocykl Simson 425S z 1959r. – właściciel Pan Tomasz, III miejsce motocykl Ural M61 z 1960 r. – właściciel Pan Łukasz. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki od Wójt Gminy Żmudź Pani Edyty Niezgoda oraz dyplomy i kulinarne upominki od Stowarzyszenia Dziarskie Wólczanki.

W konkursie na „Najmłodszego uczestnika zlotu” pierwsze miejsce zdobyła Klara Raczkiewicz – 1,5 roku, II miejsce - Szymon Pokraka, III miejsce – Zuzia Jamróz

Pragniemy zaprosić wszystkich sympatyków dwóch kółek na kolejny - XI Zlot Motocyklowy w przyszłym roku.

 Specjalne podziękowana za pomoc przy organizacji zlotu składamy również:

- Nasza Piekarnia Żmudź

- Sklep GROSZEK Agata Bogucka w Żmudzi

- Sklep LEWIATAN Maria Żółkiewska w Żmudzi

- Komenda Miejska Policji w Chełmie
- Skup Zbóż Dryszczów – Laskowski Grzegorz

- Materiały budowalne w Białopolu – Grzegorz Pachciński

- ACR Auto Części Rudka Michał Świątek

- Ochotnicza Straż Pożarna w Żmudzi

- Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie

Pin It