W dniu 5 marca br. w Gminnym Centrum Kultury w Żmudzi z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet „Dziarskie Wólczanki” oraz Gminnego Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Życzenia Kobietom złożyli Pan Krzysztof Gawrjołek – Przewodniczący Rady Gminy w Żmudzi oraz Pan Radosław Rakowiecki – Radny Powiatu Chełm. W części artystycznej wystąpili: dzieci szkoły podstawowej i gimnazjum w Żmudzi w programie przygotowanym przez Panią Magdalenę Zelant, zespół śpiewaczy Jarzębinki, zespół instrumentalno wokalny w składzie: Karol Ostrowski, Jarosław Bureć i Arkadiusz Cichosz oraz Kapela Żmudziaki. Oprócz kwiatów specjalnie dla Pań przygotowane zostały pyszne ciasta wypieczone przez „Dziarskie Wólczanki”. Obecna na uroczystości Pani Edyta Niezgoda – Wójt Gminy Żmudź również złożyla kobietom moc najserdeczniejszych życzeń. Pani Wójt podziękowała organizatorom i wykonawcom za bardzo dobre przygotowanie uroczystości.