W sobotę 26 maja 2018r. w Żmudzi odbył się IV Zlot Motocyklowy. Impreza rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej wraz z poświęceniem motocykli w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi,

którą w intencji motocyklistów odprawili Ks. Proboszcz Dariusz Stefanek oraz Ks. Marcin Zieliński z Parafii Wojsławice. Po mszy św. Wójt Gminy Żmudź – Pani Edyta Niezgoda wręczyła Ks. Dariuszowi Stefankowi statuetkę za zajęcie III miejsca dla Zlotu motocyklowego w Żmudzi jako „Wydarzenie cykliczne” w plebiscycie na Najlepszy Produkt Turystyczny Powiatu Chełmskiego organizowanym w 2017 roku przez redakcję Nowego Tygodnia Chełmskiego oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Chełmskiej.
Następnie motocykliści ustawili się do parady motocykli. Wspólny przejazd odbył się na trasie Żmudź- Chełm – Chełm miasto –Żmudź. Po paradzie dla wszystkich motocyklistów przygotowany był poczęstunek – żmudzka grochówka, ciastko i kawa przy muzyce zespołu JAK-BEND.
Organizatorami imprezy byli:
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi, Urząd Gminy Żmudź, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.
Serdecznie zapraszamy motocyklistów oraz wszystkich sympatyków „dwóch kółek” na zlot motocyklowy w przyszłym roku.