W dniu 03 czerwca 2018 roku w Żmudzi odbył się V Jarmark Aktywności Kobiet połączony z Dniem Dziecka.

    Celem Jarmarku była prezentacja działalności społecznej i kulturalnej kobiet z gminy Żmudź. Zaprezentowały się między innymi Panie z  Maziarni, SGW „Dziarskie Wólczanki” z Wólki Leszczańskiej,  panie ze Żmudzi, Środowiskowego Domu Samopomocy „Wrzos” oraz Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów ze Żmudzi. Ponadto odbył się konkurs na specjalność KGW. Wszystkie Panie zostały nagrodzone.
Dzieci wśród licznych atrakcji przygotowanych przez Szkołę mogły również korzystać z darmowego placu zabaw.
 W części artystycznej wystąpili : dziecięcy zespół taneczny działający przy Gminnym Centrum Kultury w Żmudzi, kapela folkowa „Bimber Boys” , zespół z  Dorohuska „CudaWianki”,  zespół śpiewaczy „Jarzębinki”, kapela „Żmudziaki”, JAK-Band z Adrianem Makarem i Karoliną Mączką.
 Organizatorami imprezy byli:
Wójt Gminy Żmudź, Gminne Centrum Kultury w Żmudzi, Szkoła Podstawowa w Żmudzi, Spółdzielnia Socjalna „Dębowy Las” oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie.