W dniu 15 czerwca 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury w Żmudzi odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego 11 par z terenu Gminy Żmudź.


Medalami  Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie” zostali odznaczeni:

1. Bogusława i Józef Antoniuk
2. Halina i Marian Domińczuk
3. Krystyna   i Jan Kawalec
4. Danuta i Ryszard Kryszczyszyn
5. Helena i Eugeniusz Lewandowscy
6. Alina i Jan Łopuszyńscy
7. Janina i Henryk  Łoś
8. Elżbieta  i Mieczysław Piątek
9. Marianna i Marian  Pietryczuk
10.Teresa i Stanisław Snowalscy
11.Irena i  Władysław Stafińscy

W imieniu Prezydenta RP dostojnym Jubilatom medale wręczyła  Wójt Gminy Żmudź – Pani Edyta  Niezgoda oraz Zastępca Wójta – Pan Łukasz Burak. Starostę Powiatu Chełmskiego reprezentowała Pani Beata Augustynek oraz Radny Rady Powiatu Chełmskiego Pan Radosław Rakowiecki .
W tym wyjątkowym dniu jubilatom towarzyszyli także najbliżsi. Mimo oficjalnego charakteru tej uroczystości przebiegła ona w bardzo rodzinnej i miłej atmosferze. Każda z wyróżnionych par oprócz medalu otrzymała gratulacje, bukiety  kwiatów oraz upominki. Jubileusz uświetnił występ  zespołu „Jak-Band” oraz kapela „Żmudziaki”.
Zarówno Jubilaci jak ich rodziny zostali poczęstowani okolicznościowym tortem.