W dniu 17 czerwca 2018 r. w Wólce Leszczańskiej odbył się Piknik Rodzinny.

Zaproszeni goście oraz mieszkańcy Gminy Żmudź mieli okazję zintegrować się przy muzyce w wykonaniu zespołu Remedium z Białopola, kiełbasce z grilla oraz wypiekach Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „Dziarskie Wólczanki”.
W ramach spotkania przeprowadzone zostały konkurencje sportowe. Pierwszą z nich – przeciąganie liny wygrała drużyna w składzie: Paweł Zdunek, Kamil Szostak, Piotr Betiuk Paweł Bondaruk oraz Norbert Brzezowski, którzy pokonali drużynę, w składzie której udział wzięli Starosta Powiatu Chełmskiego Pan Piotr Deniszczuk, Radny Rady Powiatu Chełmskiego Pan Radosław Rakowiecki, Przewodniczący Rady Gminy Żmudź Pan Krzysztof Gawrjołek, Radny Rady Gminy Żmudź Pan Andrzej Zając oraz Proboszcz Parafii Żmudź ks. Dariusz Stefanek.
Drugą konkurencją był „Slalom z jajkiem” – którą wygrała drużyna w składzie Ilona Tarasiuk i Dorota Antonowicz.
Piknik Rodzinny został zorganizowany w ramach operacji pn. „Przez integrację do aktywizacji” mającej na celu włączenie społeczne mieszkańców Gminy Żmudź poprzez zwiększenie ich aktywności i zintegrowania współfinansowanej jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  wdrażanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej”