W dniu 17 lipca 2020 roku w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żmudzi odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie par małżeńskich z terenu gminy Żmudź.

Pani Edyta Niezgoda Wójt Gminy Żmudź wręczyła parom małżeńskim medale wraz z orderami nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Jubilaci z okazji pięknego jubileuszu 50-lecia otrzymali pamiątkowe grawetony, kwiaty. Pani Katarzyna Zawiślak Zastępca Dyrektora Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatury w Chełmie w imieniu Wojewody Lubelskiego Pana Lecha Sprawki listy gratulacyjne wręczyła. Swój obecnością zaszczycili również ks. Proboszcz Tomasz Fidecki z parafii Klesztów, ks. Proboszcz z parafii Turowiec Józef Domiński oraz Radny Rady Powiatu Chełmskiego Pan Radosław Rakowiecki. Podczas uroczystości jubilaci otrzymali słodki upominek w postaci, tortu, poczęstunku oraz występu artystycznego Mariusza Kalagi, który uświetnił tą piękną uroczystość. Oto nasi dostojni jubilaci:

 1. Augustyna Zdzisława Gut i Tadeusz Piotr Gut
 2. Stanisława Gut i Stefan Gut
 3. Maria Helena Janicka i Kazimierz Janicki
 4. Leokadia Janicka i Tadeusz Janicki
 5. Teresa Kowalczyk i Mieczysław Henryk Kowalczyk
 6. Henryka Wiesława Kus i Andrzej Wiktor Kus
 7. Halina Kusy i Piotr Kusy
 8. Alfreda Ławicka i Zbigniew Ławicki
 9. Danuta Nowosad i Franciszek Nowosad
 10. Stanisława Pieczykolan i Stanisław Pieczykolan
 11. Teresa Romualda Piszczek i Witold Piszczek
 12. Krystyna Maria Rzeźnik i Czesław Rzeźnik
 13. Zuzanna Stempkowska i Waldemar Zygmunt Stempkowski
 14. Halina Maria Sulikowska i Jan Sulikowski.
 15. Alicja Aleksandra Tatarczak i Julian Tadeusz Tatarczak
 16. Stanisława Zdunek i Ryszard Zdunek.