We wtorek Gminne Centrum Kultury w Żmudzi przygotowało szereg atrakcji dla dzieci. Odbyły się konkurencje sportowo – pożarnicze m.in. sztafeta z przeszkodami, napełnianie wodą nalewaków.

Dzieci zapoznały się ze sprzętem gaśniczym muzealnym i nowoczesnym, które posiada Ochotnicza Straż Pożarna w Żmudzi. Zasady udzielania pierwszej pomocy i ćwiczenia na manekinie zademonstrował i wyjaśnił strażak Seweryn Bojczuk. Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Żmudzi Zbigniew Narolski wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy „Pasowanie na Strażaka”. Na zakończenie wszyscy mogli przejechać się samochodem strażackim . Nie odbyło się również bez  "prysznica".
Dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne spotkania w dniach:  04, 05, 11, 12, 18, 19, 25 i 26 sierpień 2020r. Oferujemy fajne atrakcje z muzyką, tańcem i przygodą z naturą.