Ułatwienia dostępu

 

W dniu 20 sierpnia 2023 r. we wspaniałej atmosferze wspólnie świętowaliśmy Gminne Uroczystości Święta Plonów.
Mszę Świętą za zbiory oraz w intencji rolników odprawili Ks. Artur Sura – Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi oraz Ks. Tomasz Fidecki – Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Klesztowie. Piękną oprawę muzyczną zapewniła nam Orkiestra Dęta z Rejowca, Pani Halina Romanowska oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żmudzi.

Rolników z terenu naszej gminy reprezentowali Starostowie Dożynek Edyta i Ireneusz Łoś z Pobołowic.

Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom za liczny udział w konkursach i gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym.

Konkurs na wieńce dożynkowe:

I miejsce - KGW Leszczany

II miejsce ex aequo - KGW Maziarnia oraz Kowalczuk Wiesława

III miejsce - ŚDS „Wrzos”

Konkurs na Najsmaczniejszy chleb dożynkowy:

I miejsce - Teresa Gąsior

II miejsce - Ewa Matyszczuk

III miejsce - Barbara Kamińska

Wyróżnienia: Barbara Dzikowska, Magdalena Rakowiecka, Maria Radziewicz, Anna Mazurek, Sylwia Gajewska, Agnieszka Tatarczak

Stoiska ze swoimi produktami oraz rękodziełem przygotowały: KGW Maziarnia, KGW Leszczany, ŚDS „Wrzos”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych wraz ze Stowarzyszeniem Twórczym „Pasja”,, SGW „Dziarskie Wólczanki”, Seniorzy, Żmudzianki, Zgrane Sąsiadki, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Chełmie., Katarzyna Paszkowska, a także Pani Vitaliia Karpiuk z Ukrainy.

CHEŁMSKIE TOWARZYSTWO PRAWIDŁOWEGO MYŚLISTWA Koło Łowieckie Nr 22 w Chełmie zasponsorowało gulasz z sarniny dla uczestników Dożynek.
Dziękujemy Paniom i Panom z Koła Łowieckiego za przepyszny poczęstunek i miłą atmosferę.

Mnóstwo dobrej muzyki zapewnili nam: Wojciech Gąssowski, JAK-BAND, zGRAny BAND a także zespół SKANER.

Dodatkowo uczestnicy Dożynek mieli możliwość spróbować swoich sił podczas rewelacyjnych pokazów STRONG MAN. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najsilniejszego mężczyznę oraz najsilniejszą kobietę imprezy.

Atrakcje dla dzieci zapewnili lokalni animatorzy – Pani Edyta Wawryniuk z mini zoo oraz Pan Marek Nastaj z końmi. „Świat Rozrywki” oferował dla najmłodszych Paintball, ściankę wspinaczkową, dmuchańce oraz trampolinę.

Niebanalną atrakcją tuż po zmierzchu był POKAZ LASEROWY, a do późnych godzin nocnych dyskotekę prowadził DJ AREX.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i wspólnie spędzony czas!!!

 

Pin It