Ułatwienia dostępu

 

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych zrealizowało projekt pn. „Oblicza tradycji” w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

W ramach zadania zostały zorganizowane: warsztaty wypieku chleba w tradycyjnym piecu chlebowym, warsztaty ozdób z wiórów osikowych, warsztaty malowania na szkle, warsztaty ozdób wykonanych ze słomy oraz konkurs na „Najsmaczniejszy korowaj” – tradycyjne ciasto weselne.

Warsztaty wypieku chleba odbyły się w dn. 29.08.2023r., w Pobołowicach gm. Żmudź, w Izbie tradycji gdzie znajduje się piec chlebowy. Receptura ciasta jest wynikiem wielu lat doświadczenia przekazywanego z pokolenia na pokolenie.
Wypiek chleba wymaga odpowiedniej temperatury pieca.
Piec który ma „białe podniebienie” jest odpowiednio nagrzany i można wkładać ciasto.

Całe zadanie realizowane było w okresie od 07.08.2023r do 31.10.2023r.

Partnerzy przy realizacji zadania: Poseł na Sejm RP Pani Anna Dąbrowska-Banaszek, Wójt Gminy Żmudź – Pani Edyta Niezgoda, Gminne Centrum Kultury w Żmudzi – Pani Lidia Koguciuk, Środowiskowy Dom Samopomocy „Wrzos” – Pani Ewa Wrońska.

Beneficjentami zadania było 40 osób w różnych grupach wiekowych,  w tym 10 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

 

 

Pin It