Ułatwienia dostępu

 

Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja i Koncerty Pieśni Patriotycznych

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczpospolitej Polskiej.

W tym roku 233 obchody Święta Niepodległości w Gminie Żmudź rozpoczęto od uroczystego podniesienia flagi państwowej oraz wspólnego odśpiewania hymnu państwowego przy Urzędzie Gminy w Żmudzi. Następnie poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej, Gminy Żmudź i Szkoły Podstawowej w Żmudzi oraz mieszkańcy udali się do Kościoła Parafialnego w Żmudzi gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny

i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, którą odprawił Ks. Proboszcz Artur Sura. Po nabożeństwie wierni wysłuchali Koncertu Pieśni Patriotycznej w wykonaniu zespołu „Jak-Band” oraz młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Żmudzi.

Delegacje szkoły oraz władz samorządowych złożyły kwiaty przy Kopcu Józefa Piłsudskiego w Wołkowianach.

Kolejna część obchodów odbyła się w Klesztowie, gdzie przed Pomnikiem Niepodległości nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt i złożenie wieńców. Następnie w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Tomasza Fideckiego odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i Ochotniczej Straży Pożarnej w 70 rocznicę powstania OSP w Klesztowie.

Koncert Pieśni Patriotycznych upamiętnił poświęcenie pokoleń Polaków, którzy oddali swoje życie i przelali krew za naszą Ojczyznę, dzięki czemu możemy żyć w wolnej, niepodległej Polsce. Należy pielęgnować pamięć o tamtych wydarzeniach. Chcemy dla przyszłych pokoleń zachować na zawsze wolność i niepodległość polskiej ziemi, aby już nigdy nie trzeba było przelewać za nią krwi.

Mieszkańcy gminy mają okazję zobaczyć fotografie upamiętniające lokalną historię gminy Żmudź zorganizowaną w Gminnym Centrum Kultury w Żmudzi w dniach 02-31 maja.

Obchody 3 Maja zostały zrealizowane w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego „WARTO BYĆ POLAKIEM” na promocję województwa lubelskiego.

#Lubelskie i #LubelskieSmakujŻycie #KierunekLubelskie.

Pin It